Šiaulių turizmo informacijos centras

FINIŠAVO UNIKALUS KELIONIŲ KONKURSAS – LIETUVIAI IR LATVIAI IŠ NAUJO ATRADO BALTIŠKĄJĮ PAVELDĄ

Rugsėjo 22 d. baigėsi net 15 savaičių trukęs tarptautinis kelionių įspūdžių konkursas „Tyrinėk baltus“. Jo metu buvo kviečiama aplankyti ir nufotografuoti bent vieną iš 127 objektų kuršių, žemaičių, žiemgalių, sėlių bei aukštaičių žemėse. Per visą konkurso laikotarpį sulaukta apie 700 nuotraukų. Specialiais prizais apdovanoti 142 gražiausių, „baltiškiausių“ nuotraukų autoriai.

Laimėtojams – prizų įvairovė

Norintieji dalyvauti net 72 Lietuvos ir Latvijos savivaldybes apėmusiame konkurse, lankytinus objektus rinkosi iš specialiai tam sukurto žemėlapio. Šį žemėlapį buvo galima rasti turizmo informacijos centruose, tinklapyje www.baltukelias.lt, partnerių interneto svetainėse.

Kiekvieną konkurso savaitę originaliausių nuotraukų autoriams buvo įteikiami išskirtiniai ir praktiški, kelionėms tinkami prizai. Laimėtojai džiaugėsi baltiško raugo keramikos gaminiais, žiemgališkomis lėlėmis, papuošalais iš bronzos, sidabro, akmens ar odos, žolelių arbatos rinkiniais, kurpinėmis, gertuvėmis, kaklaskarėmis ir kt.

Visi nugalėtojai paskelbti „Baltų kelio“ Facebook bei Instagram paskyrose, taip pat tinklapyje www.baltukelias.lt.

Dažniausiai lankomi objektai

Nors kelionių entuziastai ir turėjo gausų lankytinų objektų sąrašą, kai kurios vietovės lankomumu buvo pranašesnės už kitas.

Latvijos Kuržemės dalyje konkurso dalyviai dažniausiai lankė Talsų piliakalnį, Maros kambarius, Ventos rumbą (krioklį), Žiemgalos srityje populiariausias Duobelės piliakalnis su pilies griuvėsiais, Sėloje – Jėkabpilio istorijos muziejus „Sėlių sodyba“.

Lietuvos Kuržemėje dažniausiai lankytas Palangos gintaro muziejus, Birutės kalnas, Kalniškės (Gargždų) piliakalnis, Žemaitijoje mėgstamiausias Šatrijos kalnas bei Jono Mačiulio-Maironio tėviškė, lietuviškojoje Sėlos dalyje – Kirkilų apžvalgos bokštas, Aukštaitijoje – Zarasų apžvalgos ratas, Žiemgaloje – Papilės, Žagarės piliakalniai.

Vienas dažniausiai lankytų ir fotografuotų objektų – neseniai Šiauliuose įsikūręs  interaktyvus baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“. Šiame Centre šiuolaikinėmis technologijomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena. Lankytojai žavisi ne tik ekspozicijos temų gausa, įdomiai pateikta informacija, bet ir dar niekur neregėtais, įtraukiančiais žaidimais: „Nukeliauk į baltų kasdienybę“, „Baltų gyvenimas“, „Baltų profesija“, „Pažink baltiškus daiktus“.

„Tyrinėk baltus“ – daugiau nei tiesiog kelionių konkursas

Konkursas finišavo ypatingu, simboliniu metu – būtent rugsėjo 22 d., kuomet švenčiama Baltų vienybės diena ir rudens lygiadienis. Organizatoriai tikisi, kad susidomėjimas baltų kultūra ties šia diena nesiliaus, o ateityje – dar labiau sustiprės.

„Kelionių įspūdžių konkursas „Tyrinėk baltus“ žmones paskatino praktiškai, keliaujant domėtis mūsų šaknimis, baltų istorija“ , – akcentuoja „Baltų kelio“ centro įkūrėja ir Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Jai pritaria ir kitos, konkursą organizavusių įstaigų atstovės: Irma Pamedytytė iš Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro, Berta Grebelė iš Nacionalinės regionų plėtros agentūros, Anna Builo-Holme iš Žiemgalos planavimo regiono ir Alise Luse iš Kuržemės planavimo regiono Latvijoje.

Konkurso organizatoriai pastebėjo, kad kai kurie rečiau lankomi, tačiau baltų istorijai tikrai labai svarbūs objektai tapo kur kas populiaresni. Jų manymu, šis konkursas – puikus turizmo rinkodaros pavyzdys.

Štai Alise Luse džiaugiasi latvių atrastu baltiškuoju paveldu Lietuvoje. Keliautojai iš Latvijos Lietuvoje atrado daug nematytų, tačiau įspūdingų vietų: Molėtų astronomijos observatoriją, Bitininkystės muziejų ir daugybę kitų objektų.

 

„Baltų kelio“ kelionių įspūdžių konkursą organizavo Šiaulių turizmo informacijos centras, Kuržemės planavimo regionas, Rundalės rajono taryba, Žiemgalos planavimo regionas, Nacionalinė regionų plėtros agentūra ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras.

 

Atsiliepimai

Komentuoti