Maršrutas: Mežitė – Vandzenė – Valdemarpilis – Talsai – Kuldiga – Turlava – Aizputė – Embūtė
Kuršių gyvenime buvo labai svarbi gamta ir tikėjimas pagoniškomis dievybėmis, kurių malonei įvairiose kulto vietose buvo atliekami ritualai: šventose giraitėse ir miškuose, prie kulto akmenų ir medžių. Kiekvienas keliautos senosiose kuršių kulto vietose gali pajausti magišką galią ir pasisemti energijos.
Mežitės piliakalnis yra didelis senųjų vietų kompleksas, į kurį įeina išskirtinis vaizdingas piliakalnis, Stabų kalnas, senovės laidojimo vietos, taip pat senovės kulto akmuo – duobėtas akmuo.
Valdemarpilio alko liepa yra labai vertinga vieta moterų sveikatai, juk ne veltui latvių mitologijoje gražias merginas lygindavo su kupliomis liepomis; priešingai vyrų didybė yra įkūnyta Kraujų didžiajame akmenyje.
Vilkmuižės ežero krante 11-14 šimtmetyje buvo kuršių kulto vieta, skirta mirusiųjų deginimui. Tais laikais buvo manoma, kad mirusiojo kūnas kaitrioje ugnyje turi suirti iki dūmų, kad siela lengviau ir greičiau persikeltų į kitą gyvenimą. Ežere rasti radiniai saugomi Talsų muziejuje.
Ypatingos kulto vietos yra šventos olos. Iš kurių ypatingai išsiskiria Abavos slėnyje esantys Maros kambariai. Ventos krioklys pagal savo dydį ir žinomumą yra įspūdinga senųjų kuršių vieta ir plačiausias Europoje krioklys. Latvių liaudies dainose minimas grąsinimas „nei šakelės nenulaužti” liečia gerai žinomą šventą kuršių giraitę – Turlavos Ķoniņciemo Stabų giraitę.
Aizputėje galima aplankyti Dzintarės piliakalnį ir mėgautis šiandieną atgaivinamomis senomis tradicijomis, dalyvaujant akmens alaus gamyboje menininkų rezidencijų centre „Serde”. Legendinė Embūtė yra viena iš vaizdingiausių Kuržemės vietų, kur senosios įvairių laikų vietos, gamtos takai, apžvalgos bokštas leis ne tik pasigrožėti nuostabia gamta, bet ir pajausti veržlios kuršių istorijos dvelksmą.
Dar maršrute aplankysite Sabilės ir Veckuldigos piliakalnius, mitologines ir šventas vietas: folklorinį taką „Jāņkalni” ir Stabų žemės Akies šaltinį.
Atsiliepimai