Maršrutas: Embūtė – Durbė – Grobinia – Liepoja – Rucava – Dunika – Embūtė
Kuršiai pagal senąsias kronikas ir skandinavų akmenines runas buvo gabūs jūrininkai, plėšikautojai, kariai ir prekybininkai, o taikos metu – gabūs žemdirbiai ir gyvulių augintojai. Gyvuoja mitas, kad danai savo bažnyčiose melsdavosi: „Dieves, saugok mus nuo kuršių!”. Iš kur kilo kuršių gabumai ir jėga? Tai galima pajausti aplankius didžiuosius Kuržemės piliakalnius ir gamtines jėgos vietas.
Senais laikais Embūtėje buvo viena didžiausių kuršių pilių, kurią valdė grėsmingas Indulis, o jam apsiginti padėdavo pats Jodas. Kuršių jėga pasireiškė ir viename 13 šimtmečio reikšmingiausiame mūšyje Durbėje, kur petys į petį kovojo latviai ir lietuviai, ir nugalėjo kryžiuočių karines pajėgas.
Grobinia arba anksčiau vadinamas Jūrpilis (Seeburg) buvo svarbus senasis kuršių ir skandinavų centras, tai aptyrinėti galima interaktyviu būdu, kurį siūlo aktyvaus turizmo centras „Kuršių Vikingų stovykla”. Alandės upės žiotyse galima sėsti į kuršių valtį ir nuvykti paplėšikauti į Grobinią.
Liepojos muziejus saugo liudijimus apie kuršių istoriją. Pasižiūrėti į žirgus ir taurus galima Papės gamtos parke. Kuršiams žirgai karo metu buvo pagalbininkai, jie padėdavo greitai judėti miškingomis apylinkėmis. Taip pat svarbūs buvo ir karių šarvai, tokius liudijimus saugo Dunikos raistas, kuriame buvo rasti senieji kuršių radiniai. Šiandieną Dunikos raiste yra gražios žygių ir gamtos malonumų mėgėjų lankomos vietos, čia yra ilgiausias pėsčiųjų takas per pelkę Latvijoje.
Dar maršrute aplankysite Liepojos amatų rūmus, Papės Konių sodybą, žvejų kaimelį „Vītolnieki”, etnografinį ūkį „Zvanītāji” ir Lejų šventąjį šaltinį.
Atsiliepimai