Maršrutas: Vitini – Biksti – Zebrenė – Duobelė – Jelgava – Cena – Tėrvetė – Vilcė – Mežuotnė – Bauskė – Barbelė – Pasvalys – Šiauliai – Šatrija – Papilė – Viekšniai – Mažeikiai
Žiemgalių regiono maršrutas išryškina senąsias žiemgalių kultūros ir istorijos vertybes, taip pat svarbius gamtos paveldo objektus, kurie buvo žinomi prieš šimtmečius gyvenusiems žiemgaliams.
Istoriniai šaltiniai liudija, kad žiemgaliai buvo viena iš turtingiausių ir karingiausių tautų. Pasipriešinimą kryžiuočiams ir savo apsaugą jie organizuodavo nuo piliakalnių. Silakalnis, Mežuotnės, Tėrvetės, Duobės, Sparnų ir Duobelės piliakalniai Latvijoje ir Rekčių ir Ąžuolpamūšės piliakalniai ir šiandieną išsaugojo savo ypatingą formą. Šatrija buvo reikšmingas kaimynų žemaičių centras.
1236 metų rugsėjo 22 d. Žiemgaloje įvyko viena didžiausių Šiaurės kryžiaus kovų – Saulės mūšis. Ši data Latvijoje ir Lietuvoje žymima kaip Baltų vienybės diena. Karo žygiai nebuvo įmanomi be žirgų, ištvermingus ir drąsius žemaitukus galite pamatyti Pakruojo dvaro arklidėse. Legendas ir pasakojimus apie Saulės mūšį, žiemgalius, jų žemes ir jų valdovus išgirsite aplankę Tėrvetės medinę pilį, Bauskės pilį, Duobelės kraštotyros muziejų, Jelgavos G. Eliaso istorijos ir meno muziejų, Pasvalio krašto muziejų, Mažeikių muziejų ir Šiaulių ,,Aušros" muziejų.
Pasvalyje sužinosite apie įgriuvas ir gyvenimą karsto regione. Ledyno atneštus akmenis ir jų įvairovę baltų žemėse galėsite pamatyti didelėje Antano Stapulionio akmenų kolekcijoje. Taip pat Kamanų viršutinė pelkė ir kelių šimtų tūkstantmečių senumo Papilės atodangos yra siejamos su Ledynmečiu. Viena paslaptingiausių vietų, apipinta legendomis ir padavimais yra didžiausias Žiemgalos ežeras ir jo apylinkės – Zebraus ežeras ir Ezerlūkių piliakalnis.
Maršruto metu aplankysite Svėtės ežerą ir Elko kalną, Duobelės amatų rūmus, kaimo sodybą „Caunītes”, Bauskės muziejų, Barbelės šaltinį, atnaujintą šventyklą Baltų dievų parke, J. Balvočiūtės vaistažolių ūkį, šventas Santeklių miško pušis ir S. Daukanto muziejų.
Atsiliepimai