Šiaulių turizmo informacijos centras

ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJUS

Muziejai

Muziejus vienija net devynis struktūrinius padalinius – Chaimo Frenkelio vilą, Fotografijos muziejų, Žaliūkių malūnininko sodybą, Dviračių, Šiaulių istorijos, Radijo ir televizijos muziejus, Venclauskių namus, poeto Jovaro namą, senąją miesto gaisrinę. Ekspozicijos, atspindinčios gausius muziejaus rinkinius, atraktyvi edukacinė veikla, turiningi renginiai ir šventės gali patenkinti išrankiausio lankytojo poreikius.

Šiaulių istorijos muziejaus ekspozicija pasakoja apie svarbiausius įvykius, formavusius Šiaulių miestą, nulėmusius svarbius jo raidos posūkius. Joje išryškinami miesto istorijos kodai. Lankytojams pristatomi seniausi krašto gyventojai, jų buitis, kasdienybė, verslai, karyba. Parodoma, kokią vietą miestas ir regionas užėmė XIII amžiuje, kuriantis Lietuvos valstybei. Čia galima pažiūrėti atkuriamosios dokumentikos filmą apie Šiaulių žemėje vykusį pergalingą Saulės mūšį, sužinoti, koks šis miestas buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Abiejų Tautų Respublikos laikais, kaip pergyveno istorinį lūžį, patekęs į carinės Rusijos imperijos gniaužtus, ir kokie buvo židiniai, puoselėję ir išsaugoję lietuviškumą. Ekspozicijoje skirta vietos ir Pirmajam pasauliniam karui, kuris mieste paliko skaudžių pėdsakų.

Muziejus siūlo edukacines pažintines programas: „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas akmenukais“, „Puodų lipdymas senoviniais būdais“, ,,Archeologiniai papuošalai", „Archeologiniai kasinėjimai“.

Pažintinė muziejaus programa „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas akmenukais“ grupes ir individualius lankytojus supažindina su archeologiniu kostiumu ir jo dalimis, medžiagomis, kostiumo kūrimu. Kostiumus galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasimatuoti. Edukacinės programos ,,Archeologiniai papuošalai" metu galima išbandyti savo įgūdžius kalant papuošalus, savo rankomis pasigaminti žiedą. Anksčiau papuošalai buvo svarbi aprangos detalė, juose vaizduojami ornamentai turėjo simbolinę reikšmę.

Etnografinė ekspozicija „Valstiečių gyvenimas ir buitis“ supažindina muziejaus lankytojus su Žemaitijos ir Šiaulių apylinkės valstiečių buitimi, veikla, ritualais ir kasmetinėmis šventėmis nuo 18 šimtmečio iki pirmos 20 šimtmečio pusės. Ekspozicijoje galima pamatyti namų apyvokos daiktų ir valstiečio namą – šeimos gyvenamąją vietą. Apsilankymą muziejuje galima paįvairinti pažintinėmis programomis „Žvakių liejimas“, „Švilpynės“, „Kalėdiniai šiaudiniai žaislai“.

Šalis

Lietuva

Istorinė žemė

Žemaitija

Amatai

Audimas

Atsiliepimai

Komentuoti