2020 rugsėjo 26 11:55 Šeštadienis
21.24 °C, 6.2 m/s, debesuota
+370 41 523 110,
baltukelias@gmail.com
Vilniaus g. 213 - 77, Šiauliai

BALTŲ PAVELDO MOZAIKA: NUO SOSTINĖS IKI SOSTINĖS (2 DIENOS)

Keliavimo būdas: Automobiliu
Ilgis: 170 km

Kaunas – Rumšiškės – Guronys – Kernavė – Musninkai – Vilnius

Maršruto planas: atsisiųsti
Vietovė:
I diena. Kaunas
Kelionės laikas, atstumas:
9:00
Rodomi objektai:

Kauno senamiestis

Kauno turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras

Laisvės al. 36, Kaunas

Tel. +370 37 323 436

http://visit.kaunas.lt

info@visit.kaunas.lt

Laikas objekte, trukmė:
9:00 - 12:00
3 val.
Trumpas aprašas:

Kauno senamiestis – seniausioji Kauno miesto dalis . Įsikūręs į rytus nuo Nemuno ir Neries santakos , prie kurios yra Santakos parkas. Apima 144 ha plotą .Urbanistikos paminklas .

Senamiestyje beveik nėra pramonės ( didžiausias išlikęs pastatas – buvusio „Lituanicos“ fabriko ), vyrauja istoriniai, kultūriniai ir gyvenamieji pastatai, ribotas automobilių eismas. Pagrindinė senamiesčio Vilniaus gatvė, grįsta akmenimis, eina iš vakarų į rytus nuo Kauno Rotušės aikštės iki Laisvės alėjos. Laisvės alėja – ilgiausia Europoje, 1,7 km ilgio, pėsčiųjų gatvė. Ji jungia Vilniaus gatvę ir Kauno Soborą.

Netoli Rotušės aikštės stovi Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra – bazilika – didžiausias sakralinis gotikinis pastatas Lietuvoje. Vertingiausi bažnyčios akcentai dviaukštes zakristijos lubas dengiantis vėlyvosios gotikos krištolinis skliautas ir vargonai, pastatyti 1882 m.

Kauno senamiestyje yra daug gotikos, renesanso ir baroko stiliaus pastatų, ypač vakarinėje dalyje. Gausu istorijos, architektūros ir kultūros paminklų.

Kelionę „baltiškuoju keliu“ pradedame prie Kauno pilies muziejaus. Pilis liudija vietovės svarbą kovų su kryžiuočiais laikotarpiu, lankoma muziejaus ekspozicija „Kauno pilies istorijos mozaika“. Rotušės aikštėje atidengta vaško lydymo krosnelė, o Rotušės pastate veikia Kauno miesto muziejus (požemiuose išlikę truputį keramikos muziejaus ekspozicijos). Šie objektai atskleis amatų istoriją ir šių laikų keramikos technikas.

Kaunas Hanzos prekybinės sąjungos miestu tapo 1441 m. „Perkūno namas“ – buvusi pirklių kontora, išsiskiria ypatingu vėlyvosios gotikos arba „liepsnojančios“ gotikos fasadu.

Pajausti muzikos svarbą baltų genčių raidoje, lankome Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejų. Tai pirmasis ir vienintelis muziejus Lietuvoje, skirtas liaudies muzikinei kultūrai.

Vykstame į Piliakalnio gatvę – kairiajame Nemuno krante, tarp Panemunės ir geležinkelio tiltų stūkso Jiesios piliakalnis (žinomas ir Pajiesio vardu,  aukštis 63,6 m.). Piliakalnis dar vadinamas „Napoleono kalnu“, spėjama, kad nuo šios kalvos Napoleonas 1812 m. birželio 24  d. stebėjo Prancūzijos kariuomenės persikėlimą per Nemuną. Ant kalno švenčiamos senovinės  baltų šventės.

Vietovė:
Kaunas - Rumšiškės
Kelionės laikas, atstumas:
12:00 - 12:30
30 km
Rodomi objektai:

Lietuvos liaudies buities muziejus

Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių raj.

Tel. +370 34647233

www.llbm.lt

info@llbm.lt

Laikas objekte, trukmė:
12:30 - 17:30
5 val.
Trumpas aprašas:

Lietuvos liaudies buities muziejus – tai muziejus po atviru dangumi, įkurtas 1966 metais Rumšiškėse, vaizdingoje Kauno marių pakrantėje (Kaišiadorių rajonas). Svarbiausi eksponatai – gyvenamieji namai, ūkiniai trobesiai ir liaudies technikos paminklai, atgabenti iš visų Lietuvos sričių: Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos, Klaipėdos krašto ( Mažosios Lietuvos).

Viešnagės metu siūlome edukaciją „Šokime kartu!“ (tradiciniai lietuvių šokiai, 2 h trukmė). Tai puiki galimybė smagiai pašokti skambant gyvai muzikai! Išmoksime paprastų, bet uždegančių lietuvių ir kitų tautų (latvių, estų, ispanų, vengrų, airių) tradicinių šokių, žaidimų. Jei norite paįvairinti kolektyvo, klasės bendravimą, pagyvinti šeimos šventę, pažinti šokių tradicijas – laukiame Jūsų! Programa pritaikoma įvairaus amžiaus grupėms.

Vietovė:
Rumšiškės - Guronys
Kelionės laikas, atstumas:
17:30 - 18:10
40 km
Rodomi objektai:

Guronių šventvietė, „Kiškio bažnyčia“

Žąslių sen., Kaišiadorių raj.

www.kaisiadoriumuziejus.lt

Laikas objekte, trukmė:
18:10 - 18:40
30 min
Trumpas aprašas:

Pajautos kapu, Kiškio bažnyčia vadinamas alkakalnis siejamas su pagoniškuoju kultu. Lietuvos metraščio legendinėje dalyje pasakojama, kad po Živinbudo mirties kunigaikščiu tapo jo sūnus Kukovaitis. „Tais metais mirė Lietuvos ir Žemaičių didžiojo kunigaikščio Kukovaičio motina Pajauta, sulaukusi žilos senatvės. Ir didysis kunigaikštis Kukovaitis, mylėdamas savo motiną, jos atminimui pagerbti pagal jos išvaizdą padirbo stabą ir pastatė tą savo motinos Pajautos vardo stabą ties Žaslių ežeru. O tą jos stabą garbino ir Pajautą laikė deive. Paskui tas stabas supuvo, ir toje vietoje išaugo liepos. Tąsias liepas garbino ir iki mūsų dienų jas tebedievina, minėdami tą Pajautą“.

Vietovė:
Guronys - Kernavė
Kelionės laikas, atstumas:
18:40 - 19:20
40 km
Rodomi objektai:
Laikas objekte, trukmė:
Nakvynė
Vietovė:
II diena. Kernavė
Kelionės laikas, atstumas:
Rodomi objektai:

Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas

Kerniaus 4a, Kernavė, Širvintų raj.

Tel. +370 382 47371

Faks. +370 382 47391

www.kernave.org

direkcija@kernave.org

Laikas objekte, trukmė:
8:00 - 10:00
2 val.
Trumpas aprašas:

Viešnagė legendinėje Lietuvos sostinėje – Kernavėje.  Kernavės archeologinė vietovė – seniausia Lietuvos sostinė. Turtinga, moderniai įrengta archeologinio muziejaus ekspozicija, atskleidžia baltų gyvenseną priešistorėje. Kernavės piliakalnių kompleksas (piliakalnis – Aukuro kalnas, Mindaugo sostas ir Lizdeikos kalnas, Pilies piliakalnis)  (nuo 2004 m. saugomas UNESCO) ir Pajautos slėnio gyvenvietės bei rekonstruota gyvenvietė, padeda suvokti Kernavės unikalumą ir  baltų genčių gyvensenos ypatumus.

Vietovė:
Kernavė - Musninkai
Kelionės laikas, atstumas:
10:00 - 10:15
10 km
Rodomi objektai:

Musninkai

Musninkų sen., Širvintų raj.

54.947°, 24.842°

Laikas objekte, trukmė:
10:15 - 10:35
20 min
Trumpas aprašas:

Keliaudami Vilniaus link, trumpam sustojame Musninkuose. Pirmosios žinios apie miestelį skęsta padavimuose. Pagal seną vieno padavimo atmainą, įvedus Lietuvoje krikščionybę, Vilniuje buvusi išgriauta centrinė lietuvių senosios tikybos šventykla ir krivių krivaitis pasitraukęs ne į Kernavę, bet į Musninkus.

Vietovė:
Musninkai - Vilnius
Kelionės laikas, atstumas:
10:35 - 11:35
50 km
Rodomi objektai:

 

Laikas objekte, trukmė:
11:35 - 13:00
Pietūs
Vietovė:
Vilnius
Kelionės laikas, atstumas:
Rodomi objektai:

Valdovų Rūmai

Katedros a. 4, Vilnius

Tel. +370  5 212 7476
Faks. +370 5 212 7470

www.valdovurumai.lt

info@valdovurumai.lt

Laikas objekte, trukmė:
13:00 - 16:00
3 val.
Trumpas aprašas:

Valdovų Rūmai – susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, literatūra, muzika ir asmenybėmis bei Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro buitimi.

Vietovė:
Vilnius
Kelionės laikas, atstumas:
Rodomi objektai:

Vilniaus senamiestis

Vilniaus turizmo informacijos centras

Vilniaus g. 22, Vilnius

Tel. +370 5 262 9660

www.vilnius-tourism.lt

tic@vilnius.lt

Laikas objekte, trukmė:
16:00 - 17:30
1 val. 30 min
Trumpas aprašas:

Vilnius – valstybės lopšys. Vilniaus senamiestis yra istorinis miesto centras ir yra vienas įdomiausių Rytų Europos sostinių. Daugiatautis, daugiatikybis, daugiakultūris miestas visada traukė miesto svečius ir žavėjo architektūros įvairove. Pilių griuvėsiai, siaurų gatvelių tinklas, smailiabokštės raudonų plytų bažnyčios, gyvenamųjų namų rūsiai. Vilniaus istoriniame  centre, dabartinėje Katedros aikštėje, kadaise buvo pagoniškos valstybės dvasinis centras – Perkūno šventyklos vieta. Priešistorės laikais čia buvo lietuvių genties dvasinis-administracinis centras. Apie tai byloja Šventaragio slėnio legendos. Kad     čia gyventa baltų (IV-VIII a.), patvirtina  archeologinių tyrimų duomenys.

Vietovė:
Vilnius
Kelionės laikas, atstumas:
Rodomi objektai:

„Gintaro galerija“

Šv. Mykolo g. 8, Vilnius

Tel. +370 5 262 3092

www.ambergallery.lt

info@ambergallery.lt

Laikas objekte, trukmė:
17:40 - 19:00
1 val. 20 min
Trumpas aprašas:

Prie baltų kultūrinių tradicijų, paveldo prisiliesti kviečiame į „Gintaro galeriją“. Maršruto programa pabaigiama edukacine programa.

Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu baltukelias@gmail.com
Accessibility